Obrábění a další služby

Máme zkušenosti s obráběním všech druhů materiálů včetně plastů. Naše stroje jsou schopny provádět vrtací, frézovací, soustružnické i brusičské operace. Rotační operace do délky 1000 mm při průměru 80 mm  a přířezy do délky 100 mm při průměru 400 mm. Nerotační operace 400 x 400 x 400 mm. V kooperaci zajišťujeme všechny druhy povrchových úprav včetně tepelného zpracování.

Zakázkové měření  na 3D CNC , dělení hutního materiálu do průměru 400 mm, možnost skladování v otepleném prostoru cca 200 m2.

Systém práce – systém odměňování za práci

Firemní systém se řídí podle vypracovaných technicko–operačních postupů. Zaměstnanci pracují ve dvojí strojové obsluze na operacích, které jsou dané technologickým postupem. Každá operace je opatřena čárovým kódem, který přesně stanovuje druh použitého materiálu a je ohodnocena minutami převedenými na Kč. Každá práce na těchto operacích začíná přihlášením začátku operace a končí ukončením práce. Po ukončení směny má každý pracovník možnost kontroly svého výdělku.

Na naší dílně naleznete následující stroje:

CNC soustruh SP280 SY

CNC soustruh firmy MAS SP280 SY

  • CNC soustruh SP280 SY je soustruh s maximálním obráběným průměrem 280 mm umožní výrobu s vysokou produktivitou včetně obrábění z pravého vřetena
  • Pět technologických variant dovolí ideální volbu Vašeho technologického řešení od malosériové až po specializovanou hromadnou výrobu
  • Robustní základ stroje a lože dodává strojům vysokou tuhost
  • Deformace mechanických částí strojů jsou verifikovány numerickými metodami výpočtu – FEM
  • Dynamika a stabilita pohybu os je ověřována moderními výpočtovými metodami
  • Vřetenové jednotky umožňují velký obráběcí výkon
  • Synchronní vestavné vřetenové motory poskytují vysokou dynamiku funkcí vřetena a výkonnou rotační osu C
  • Suporty lineárních os, pravý vřeteník nebo těleso koníka pojíždí po valivém vedení a dodává strojům vysokou přesnost polohování
  • Tuhost tříosého provedení horního suportu zdůrazňuje řešení s virtuálním pohybem osy Y1, který je složen interpolací reálných os X1 a Y’ svírající úhel 30 stupňů
  • Řídící systémy FANUC garantuje výborné regulační vlastnosti a programátorský komfort.
80

4 kusy CNC soustruhů firmy MAS S 80i Prim s CNC řídícím systémem Fanuc 21i - TB

Jedná se o soustružnický stroj určený pro kusovou a malosériovou výrobu. Na strojích lze obrábět součásti hřídelového i přírubového charakteru z kusů nebo z tyčového materiálu taženého, loupaného nebo broušeného. Lze na něm obrábět vnější i vnitřní plochy válcové, kuželové i kulové, vrtat, vystružovat a řezat závity v ose vřetena i mimo osu. Nástroje jsou poháněné.

MCV-1016-QUICK-1024x576

2 kusy obráběcí centrum od firmy MAS s typovým označením MCV 1016 QUICK

Charakterizuje se především svou velkou konstrukční tuhostí a velkou přesností. Přesnost stroje zajišťuje lineární vedení os X, Y, Z .

s50

6 kusů ZPS S 50 CNC s řídícím systémem Yesnac LX

Jedná se o univerzální soustruh určený pro kusovou, malosériovou nebo sériovou výrobu přesných součástí z tyčového materiálu taženého, loupaného nebo broušeného do průměru 50 mm, přírub do průměru 270 mm a hřídelí do délky 535 mm.

spt16nc6

6 kusů SPT 16 NC s řídícím systémem NS 660

Jsou číslicově řízené soustružnické poloautomaty určené k obrábění tvarově složitých hřídelových nebo přírubových součástí v malosériové nebo v kusové výrobě. Kromě soustružení lze na stroji i vrtat, vyvrtávat a soustružit otvory a řezat povrchové i vnitřní závity.

400x400 HERKULES X-CNC

CNC pila Pegas Gonda 400x400 HERKULES X-CNC

Vysoce produktivní automatická hydraulicky ovládaná dvousloupová pásová pila s vícenásobným podáváním materiálu.
Pila je určena pro dělení materiálu v kolmých řezech.
Pila má extrémně robustní konstrukci a zejména rameno skloněné o 25°. Tyto vlastnosti ve spojení s  výkonným planetovým pohonem a pilovým pásem výšky 41 mm zaručují stroji maximální možnou výkonnost.
Délka i počet kusů je zadáván z ovládacího panelu. Stroj si sám volí počet podání a provádí potřebné výpočty. Systém umožňuje zadání 9 programů pro rychlé nastavování délek, případně variantu automatické změny rozměru pro dělení několika přířezů z jedné tyče. Pila umožňuje volbu mezi automatickým a poloautomatickým režimem, kdy jsou veškeré pohyby ovládané nezávisle.
Nalézá uplatnění v sériové výrobě v průmyslových provozech a vzhledem ke své robustní konstrukci umožňuje dělení široké škály jakostí materiálů včetně nerez ocelí, nástrojových ocelí, především plného průřezu.

arg230

ARG 230 je NC Automatická pilka

Požadovaná délka řezaného materiálu se nastavuje velmi jednoduše ruční kličkou se zobrazením na digitálním počítadle. Dvě řezné rychlosti 40 a 80 m/min.

kaltenbach

Pásová pila Kaltenbach VMB 360 Geromat

Používá se k řezání dílů z oceli, litiny a nerezových kovů, k řezání plných materiálů a dutých profilů, k řezání zářezů a k pravoúhlým a šikmým řezům do 30°, resp. 45°.