O společnosti Kovex Újezd

Firma KOVEX Újezd s.r.o. vznikla v roce 1992 z bývalé přidružené kovovýroby, původně JZD Ploština. Na základě reorganizace tehdejších zemědělských družstev byly tyto přidružené výroby rušeny. Byla tedy založena firma KOVEX Újezd s. r. o., která navázala na předchozí výrobní program. Již od svého založení se zabýváme přesným středně sériovým třískovým obráběním na NC strojích, později CNC strojích. Do roku 1995 se pracovalo v pronajaté hale JZD Ploština v obci Drnovice. Jelikož se firma stále více rozrůstala, začal být výrobní prostor nedostatečný. Proto byli majitelé nuceni postavit vlastní výrobní halu v nedaleké obci Újezd u Valašských Klobouk.

Hlavním zaměřením společnosti je obrábění kovů. KOVEX Újezd s. r. o. obrábí především součásti a náhradní díly armatur, součásti hydraulických systémů, součásti anti-vibračních systémů, součásti čerpací techniky, části montážních celků pletacích linek a součásti automobilové techniky.

Výrobní hala disponuje prostorem 2100 m2, dále se zde nachází administrativní a sociální zázemí. V současné době má společnost k dispozici více jak 19 CNC obráběcích strojů, pásové pily, automatické NC pilky a také CNC pilu. Kontrola je plně vybavena moderními zařízeními. V roce 2015 se pořídil nový 3D CNC přístroj CRYSTA-Apex S574, dále je zde starší 3D přístoj CRYSTA-Plus M574, digitální 2D výškoměr, celá řada digitálních dutinoměrů, drsnoměry a v neposlední řadě profilprojektor Mitutoyo.

Naše společnost disponuje kvalitními zaměstnanci s vysokou odbornou úrovní, v současné době je zde 30 pracovníků. Jelikož máme také dostatečné výrobní a skladovací prostory a rozsáhlý výrobní park, zabýváme se výrobou malých, středních i velkých sérií. Pokud budete mít zájem o spolupráci s námi, velmi rádi Vám zpracujeme příznivé cenové nabídky.